MEKSYKANIE W PLANACH DAMIANA JONAKA?

Redakcja, solidarnosckatowice.pl/mmasilesia.pl

2012-03-23

Grupa 12 Round KP anonsuje 31-letniego Meksykanina Saula Romana (34-9, 29 KO) jako prawdopodobnego rywala dla Damiana Jonaka (32-0-1, 21 KO). Wspomniana rywalizacja ma być głównym wydarzeniem wieczoru podczas gali "Wojak Boxing Night" w Zabrzu. Stawką pojedynku będą posiadane przez Polaka pasy WBA Intercontinental oraz WBC Baltic wagi junior średniej.

Pierwsze informacje prasowe o prawdopodobnym zakontraktowaniu Romana pojawiły się dwa tygodnie temu na łamach serwisów solidarnosckatowice.pl i mmasilesia.pl:

- Oglądałem już jego ostatnie pojedynki. To zawodnik mocno i ciekawie boksujący. Myślę, że to będzie emocjonująca walka i jedna z najtrudniejszych w mojej karierze - mówi Damian na łamach wspomnianych serwisów.

Pięściarz z Bytomia dodaje, że nie będzie to jego najważniejszy tegoroczny pojedynek. Jego ambicje sięgają walki z o wiele słynniejszym Meksykaninem, mistrzem świata WBC wagi junior średniej, Saulem Alvarezem (39-0-1, 29 KO):  

- To najważniejsze starcie jest planowane na koniec roku. Oba tegoroczne pojedynki mają mi pomóc w walce o  najważniejszy tytuł w wadze junior średniej i w wyjeździe do Meksyku - dodaje Jonak. - Meksyk to królestwo bokserów w mojej kategorii wagowej, dlatego chciałbym tam pojechać. Moim idolem był Oscar de la Hoya. Jest wiele powodów, dla których chciałbym walczyć w Meksyku, ale najważniejszy jest taki, że walcząc w tym kraju mogę zostać mistrzem świata, a to jest mój cel - podkreśla bokser.

W uzupełnieniu dodajmy, że Damian ma już na swoim koncie zwycięstwo z meksykańskim pięściarzem. W swojej - najprawdopodobniej - najlepszej walce w karierze wypunktował w w październiku 2010 roku w Legionowie Jose Luisa Cruza (41-8-2, 33 KO).