MORALES: TA WALKA PRZYNIESIE ODPOWIEDŹ

Redakcja, boxingscene.com

2012-03-23

W nocy z soboty na niedzielę na gali w Houston w Teksasie do pierwszej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze junior półśredniej przystąpi Erik Morales (52-7, 36 KO). Legendarny meksykański wojownik zmierzy się z niepokonanym Dannym Garcią (22-0, 14 KO). "El Terrible" postara się udowodnić tym występem, że stać go jeszcze na wielkie walki i wciąż stanowi zagrożenie dla najlepszych.

- W boksie nie chodzi tylko o siłę. Pokonanie młodego, szybkiego, ambitnego, zdeterminowanego i głodnego sukcesu pięściarza pokaże, że wciąż zaliczam się do elity - powiedział 35-letni Morales. - Ten występ ma być krokiem w kierunku większych walk. Słowo "porażka" nie przychodzi mi do głowy. Jestem podekscytowany. Przygotowałem się odpowiednio.

- Czuję się odmłodzony. Potrzebowałem trochę czasu, żeby zrozumieć, czego naprawdę chcę. Teraz już wiem - stuprocentowo poświęcam się boksowi. Mam w głowie pewne wątpliwości. Są na horyzoncie walki, które mnie interesują, ale nie wiem, czy jestem na nie gotowy. Ten pojedynek przyniesie odpowiedź - dodaje legenda.