WYNIKI FINAŁÓW 12. MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK W BOKSIE

Leszek Dąbrowski, Informacja własna

2012-03-17

XII Mistrzostwa Kobiet w Boksie za rok 2012 GrudziądzW Grudziądzu zakończyły się dzisiaj 12. Mistrzostwa Polski seniorek w boksie. Na starcie stanęło 58 zawodniczek, w tym niemal (poza Eweliną Pękalską i Katarzyną Furmaniak) cała krajowa czołówka, z kandydatkami do startu w kwalifikacjach olimpijskich włącznie.

Clou finałów był oczekiwany przez wszystkich pojedynek w kategorii z limitem 51 kg, w którym Karolina Michalczuk pokonała na punkty (26-18) Sandrę Drabik, zdobywając tym samym 11. tytuł mistrzyni Polski. Zawodniczka Paco Lublin została także wybrana najlepszą pięściarką mistrzostw a jej bój z kielczanką uznano za najlepszą walkę finałów.

Pozostałe złote medale krajowego czempionatu zdobyły: najmłodsza finalistka Sandra Brodacka (48 kg), która pokonała niewiele od siebie starszą wicemistrzynię Unii Europejskiej, Patrycję Bednarek, Aleksandra Paczka (54 kg), Sandra Kruk (57 kg), która wszystkie walki wygrała przed czasem, Karolina Graczyk (60 kg), Sylwia Maksym (64 kg), Natalia Hollińska (69 kg), Lidia Fidura (75 kg), która zwycięstwem nad Beatą Leśnik zbliżyła się do startu w kwalifikacjach olimpijskich, Wioleta Michalska (81 kg) i Sylwia Kusiak (+81 kg), która pokonała etatową ostatnia reprezentantkę w najcięższej kategorii wagowej – Annę Słowik

XII MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK (14-17.03.2012) Grudziądz, ul. Konarskiego 36

WYRÓŻNIENIA

Najlepsza zawodniczka XII Mistrzostw Polski w Boksie:
Karolina MICHALCZUK (KS PACO Lublin)

Najładniejsza walka finałowa
Karolina MICHALCZUK (KS PACO Lublin) vs Sandra DRABIK (KS Boxing Kielce)