ANSELMO: ILE ZOSTAŁO Z DAWNEGO ADAMKA?

Redakcja, boxinginsider.com

2012-03-15

Philip H. Anselmo znany jest głównie z występów na scenie muzycznej. Energetyczny lider takich formacji jest Pantera, Down, Super Joint Ritual, czy Arson Anthem od lat nie kryje swojej fascynacji boksem. Amerykański muzyk i autor tekstów często jest gościem na galach boksu zawodowego, a wśród ludzi boksu ma wielu przyjaciół. Od pewnego czasu publikuje swój ranking najlepszych "ciężkich" na łamach serwisu boxinginsider.com.

W najnowszym zestawieniu Anselmo dostrzega aż 4 Polaków. Tomasz Adamek sklasyfikowany jest na 4. miejscu, Mariusz Wach jest 15, Albert Sosnowski - 20 a Andrzej Wawrzyk - 44.

- Adamek ma szansę odkupienia swoich win w nadchodzącym pojedynku z Nagy Aguilerą, ale po jednostronnej porażce poniesionej z rąk Witalija Kliczki musi wypaść imponująco - ocenia Anselmo. - Tomasza na to stać, bo ma wielkie umiejętności, które zademonstrował choćby w walce z Chrisem Arreolą. Pytanie jednak brzmi: ile po ostatniej porażce zostało dawnego Adamka? Pamiętajmy, że dostał tęgie lanie od Kliczki, które może mieć wpływ na kolejne występy. Jego przyszłość w rankingu zależy od tego jak zaprezentuje się w boju z Aguilerą. Nie oczekuję, że znokautuje go w stylu Arreoli (Cristobal zrobił to w 3. rundzie), ale chciałbym w boksie Adamka zobaczyć ponownie świeżość i szybkość. Mimo iż nie jest panczerem z nokautującym ciosem, nadal ma szansę wypełnić pustkę w wadze ciężkiej.

Na czele rankingu muzyka znajdują się kolejno mistrzowie świata: bracia Witalij i Władimir Kliczko, trzeci jest Aleksander Powietkin. Za plecami "Górala" Anselmo sklasyfikował Chrisa Arreolę (5), Derecka Chisorę (6), Eddie Chambersa (7), Tony Thompsona (8), Aleksandra Dimitrenkę (9), Tysona Fury (10), Rusłana Czagajewa (11), Aleksandra Ustinowa (12), Kubrata Pulewa (13), Kevina Johnsona (14) i wspomnianego Wacha (15).

Z zestawienia "wypadli" kontuzjowany Robert Helenius (dotąd nr 4), Samuel Peter, Marco Huck, David Tua i Juan Carlos Gomez.