MŁODZIEŻOWCY RUSZAJĄ NA LITWĘ

Redakcja, pzb.com.pl

2012-03-14

Dzisiaj reprezentacja młodzieżowa pod wodzą trenera Zbigniewa Raubo, wyjeżdża na cieszący się dużą renomą Memoriał Dana Pozniaka, legendarnego pięściarza litewskiego, również rywala polskich asów boksu. W imprezie wezmą udział m.in. ekipy Litwy Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Niemiec, Armenii. Dla naszych młodych bokserów będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Świata które odbędą się w październiku br. w Bangkoku.

Zawody na Litwie rozpoczynają się 15 marca, walki finałowe przewidziano 18 bm.- miejmy nadzieję, iż wśród finalistów znajdą się i polscy zawodnicy.

Trener Raubo zadecydował, że nasze barwy będą reprezentować: 56 kg: Marek Pietruczuk – Victoria Ostrołęka, 60 kg: Łukasz Duszyński- Róża Karlino, 69 kg: Michał Ostrowski - Cios Adamek Gilowice, 75 kg: Arkadiusz Szwedowicz - Skorpion Szczecin oraz w wadze do 91 kg Paweł Wierzbicki z Boxingu Sokółka.

Trener młodzieżowców nie chciał typować kandydatów do medalowego podium.

- Chłopcy jadą, aby wygrywać. Każdy z nich ma szanse na medal, mają również świadomość, iż od nich samych zależy czy znajdą się w ekipie, która w październiku pojedzie do egzotycznej Tajlandii na Mistrzostwa Świata - powiedział Raubo przed wyjazdem na Litwę.