ROSJANIE PRZYGOTOWUJĄ IMPREZĘ Z POMPĄ

Redakcja, Allboxing.ru

2012-03-12

Od dłuższego czasu wiadomo, że tymczasowy mistrz świata federacji WBA w wadze junior ciężkiej Denis Lebiediew (23-1, 17 KO) kolejny pojedynek stoczy w 4 kwietnia, a jego walka będzie głównym wydarzeniem gali organizowanej przez Władimira Hriunowa w moskiewskiej hali Krokus. Kilka dni temu poinformowano, że rywalem 32-letniego Rosjanina będzie Shawn Cox (16-1, 15 KO), niedawny pogromca Wayne'a Braithwaite'a. Karta walk kwietniowej gali jest sporo dłuższa.

Aleksander Bachtin (28-0, 11 KO) miał walczyć z samym Guillermo Rigondeaux, ale ostatecznie jego przeciwnikiem będzie Nehomar Cermeno (20-4-1, 12 KO). Rosjanin i Wenezuelczyk powalczą o tytuł WBA International w wadze super piórkowej. Zapowiadany jest też występ czarnoskórego Ukraińca Ismaila Sillakha, który o pas NABF w kategorii półciężkiej ma bić się z Denisem Graczewem (11-0-1, 7 KO), a także pojedynki Grigorija Drozda (34-1, 24 KO) z Williamem Joppym (40-7-2, 30 KO) oraz Denisa Bachtowa z Owenem Beckiem.

5- tysięczna hala Krokus to przede wszystkim miejsce licznych koncertów. Jej centralnym punktem jest scena, na której tym razem stanie ring. Po raz pierwszy w Rosji jako anonser ma pojawić się Michael Buffer, a wśród zaproszonych gości zapowiadana jest obecność między innymi Roya Jonesa Jr.

- Przygotowujemy się na bezprecedensowe wydarzenie w świecie sportu – po raz pierwszy ring będzie znajdował się na miejscu dla orkiestry w doskonale znanej moskiewskiej hali, gdzie wcześniej sportowe wydarzenia nie były organizowane. Możliwości tej wsapniałej hali oraz obecność legend tej dyscypliny sportu to doskonały element promocji boksu zawodowego w naszym kraju – mówi Hriunow.