SAUERLAND: BĘDZIE REWANŻ POWIETKIN-HUCK

Redakcja, Sportbox.ru

2012-03-05

Kalle Sauerland, promotor Marco Hucka (34-2, 25 KO) i Aleksandra Powietkina (24-0, 16 KO) w rozmowie z dziennikarzem rosyjskiego portalu Sportbox.ru opowiedział o najbliższych planach swoich pięściarzy. Niemiec i Rosjanin zmierzyli się dziewięć dni temu w Stuttgarcie. Po zaskakująco zaciętej walce na punkty lepszy okazał się ten drugi.

- O ostatecznym przejściu Hucka do wagi ciężkiej mówić jeszcze nie możemy. Niebawem czeka go walka z Olą Afolabim. Z kolei Powietkin zmierzy się z Hasimem Rahmanem i moim zdaniem to również nie będzie dla niego łatwa potyczka. W końcu Rahman przygotowuje się do niej nie od dziś. Dojdzie do niej pod koniec maja. Jeśli będą dodatkowe trudności, wówczas pomyślimy o zorganizowaniu jej w lipcu, już po zakończeniu Euro 2012. Wcześniej czy później Huck i Powietkin powinni jednak zmierzyć się po raz kolejny – ocenia syn Wilfrieda Sauerlanda, założyciela niemieckiej grupy Sauerland Event.

Przeciwnicy Hucka i Powietkina są obowiązkowymi pretendentami federacji WBO i WBA. 31-letni Ola Afolabi (19-2-3, 9 KO) pokonał w sobotę Walerego Brudowa i zdobył pas tymczasowego mistrza świata WBO w wadze cruiser. 39-letni Hasim Rahman (50-7-2, 41 KO) od dłuższego czasu czeka na walkę o należący do Powietkina pas WBA World w najcięższej kategorii.