BLOODWORTH: CZAS NA POWRÓT

Adam Jarecki, fighthype.com

2012-03-02

Nasz najlepszy aktywny zawodowiec, Tomasz Adamek (44-2, 28 KO) 24 marca wróci na ring w walce z Nagy'm Aguilerą (17-6, 12 KO). Jego trener, Roger Bloodworth jest pełen optymizmu przed kolejnymi wyzwaniami i nakreśla jasny cel wraz ze swoim podopiecznym - kolejny atak na tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej.

- Tomek sporo się nauczył z walki z Witalijem. Myślę, że za szybko zdecydowaliśmy się na walkę o mistrzostwo, jednak oferta była dobra, dlatego ją wzieliśmy. Gdybyśmy poczekali, może wyglądałoby to inaczej. Od tego czasu pracowaliśmy nad techniką w Glen Carbon i byłem zadowolony z Tomka. Spadł z konia i teraz musi znów na niego wsiąść. Dobrze, że odpoczął po ciężkiej walce, jednak teraz czas wrócić do pracy, dlatego zakontraktowaliśmy pojedynek z Aguilerą.

Tomek chce kolejnej walki o tytuł, to jego cel. Zmienił trochę swój styl i zrobił się dużo większy. Aktualnie ma 227 funtów, a chcemy żeby miał 230. Wiem, że potrzeba czasu, by stać się prawdziwym ciężkim. Teraz Adamek ma siłę i więcej mięśni. Teraz jest najlepszy czas na powrót, inaczej przerwa między walkami będzie zbyt długa. Jest dobrze - powiedział Bloodworth.