CZTERY WALKI I PRICE GOTOWY NA KLICZKÓW?

Redakcja, espn.co.uk

2012-02-29

Frank Maloney, promotor kolejnej brytyjskiej nadziei wagi ciężkiej, Davida Price`a (12-0, 10 KO), jest przekonany, że jego podopieczny po stoczeniu czterech walk będzie gotowy do rywalizacji z braćmi Kliczkami:

- Kliczkowie to wybitni pięściarze, ale ich dominacja szkodzi naszemu sportowi - powiedział Maloney. - Ukraińcy tak łatwo radzą sobie z kolejnymi rywalami, że ludzie po prostu tracą zainteresowanie wagą ciężką.

- Jeśli chodzi o Davida, to - moim zdaniem - niebawem będzie gotowy do walk z najlepszymi. Zanim zmierzy się z braćmi Kliczkami, powinien stoczyć jeszcze cztery walki. Nie zamierzamy jednak dążyć do tego za wszelka cenę. Jeśli jednak David będzie zdobywał doświadczenie w kolejnych walkach z wymagającymi rywalami i trenował tak solidnie z Franny Smithem, jak dotąd, to wówczas wnikliwie rozpatrzymy wszystkie propozycje, które zostaną nam złożone - zakończył promotor.

Tymczasem 24 marca czeka Anglika pojedynek z mocno "zardzewiałym" Francuzem Josue Blocusem (16-2, 14 KO), do którego dojdzie na "polskiej" gali w Atlantic City. Wiadomo również, że kolejną walką Price`a będzie rywalizacja z Samem Sextonem (15-2, 6 KO), do której ma dojść 19 maja.