MAIDANA: NIE BĘDZIE SZACHÓW

Piotr Jagiełło, fightnews.com

2012-02-23

W sobotę w 10-rundowym pojedynku zmierzą się Marcos Rene Maidana (31-2, 28 KO) i Devon Alexander (22-1, 13 KO). Jak już wiecie, nieznacznym faworytem bukmacherów jest Amerykanin, ale "El Chino" zdaje się nie przejmować mniej przychylnymi opiniami i śmiało twierdzi, że jest gotowy na największe wyzwania. Ulubieniec Argentyńczyków zapowiedział męską walkę z gradem ciosów, bokserskich szachów mamy nie zobaczyć.

- Zamierzam zadawać wiele mocnych ciosów, a nie bawić się w techniczny boks. Jeśli Devon będzie stał naprzeciw mnie to zdołam go zranić. W przypadku zwycięstwa chciałbym zmierzyć się z jednym z nich [Pacquiao, Bradley, Ortiz, Berto, Peterson, Khan]. Dałbym dobrą walkę.

- Treningi przebiegają dobrze, jestem w formie. Trenowałem ponad dwa miesiące i czuję się OK. Pracowałem pod okiem Argentyńczyka Cristiana Rodrigueza. Po raz drugi przygotowywałem się w Portoryko. Sparowałem z szybkim Thomasem Dulhormem. Devon również jest szybki, zwłaszcza na nogach, więc ciężko będzie go złapać – powiedział Maidana.