ROGER: TA WALKA TO NIEPOROZUMIENIE!

Chris Robinson, boxingscene.com

2012-02-02

Wiemy już, że Miguel Angel Cotto (37-2, 30 KO) będzie kolejnym przeciwnikiem Floyda Mayweathera (42-0, 26 KO). Pojedynek, w którego stawce znajdzie się należący do Portorykańczyka tytuł mistrza świata WBA Super w wadze junior średniej, odbędzie się 5 maja w MGM Grand w Las Vegas.

Na temat tej arcyciekawej potyczki wypowiedział się szkoleniowiec Floyda - Roger Mayweather. Ceniony trener najwyraźniej nie zna się na technikach PR, bo w swoim stylu wyśmiewa "Junito" i twierdzi, że zakontraktowanie tej walki jest nieporozumieniem.

- On nie może niczego zrobić. Cotto gówno zna się na boksie. Widzieliście, jak Pacquiao skopał mu tyłek? Shane Mosley też go zlał. Powinien wygrać na punkty, ale walczyli w Nowym Jorku, więc sędziowie dali zwycięstwo Cotto - przypomina Roger.

Chris Robinson z BoxingScene zapytał szkoleniowca o wrażenie, jakie zrobił na nim ostatni występ Portorykańczyka, która rozbił twardego jak skała Antonio Margarito. Odpowiedź (w tym wypadku ocenzurowana) chyba nikogo nie zdziwiła...

- Nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Margarito mnie nie obchodzi. On jest do dupy. To żaden bokser. Cotto zobaczy w ringu wszystko, czego nie widział jeszcze do tej pory. Powinien wiedzieć, na co się porwał.