SYLWESTROWA GALA W JOKOHAMIE

Wojciech Czuba, Boxing News

2011-12-30

Już jutro podczas gali w Bunka Gym w Jokohamie dwóch japońskich pięściarzy stanie przed najtrudniejszym testem w swojej karierze. Mistrz świata wagi junior lekkiej federacji WBA, 32-letni Takashi Uchiyama (17-0, 14 KO), po raz czwarty stanie do obrony swojego pasa, krzyżując rękawice ze swoim rówieśnikiem, niebezpiecznym Meksykaninem Jorge Solisem (40-3-2, 29 KO). Na tej samej gali swój pierwszy tytuł mistrzowski spróbuje wywalczyć mistrz Japonii, 28-letni Satoshi Hosono (21-1, 15 KO). "Bazooka" zmierzy się z 35-letnim "Pelenchinem", czyli czempionem dywizji piórkowej federacji WBA World, Celestino Caballero (35-4, 23 KO).

Obydwu pięściarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni czeka trudne zadanie, ale wydaje się, że większe szanse na końcowy sukces ma Uchiyama. Od czasu gdy na początku zeszłego roku zdobył swój tytuł nokautując w ostatniej rundzie Juana Carlosa Salgado (24-1-1, 16 KO), a następnie odprawił z kwitkiem trzech kolejnych rywali, okrzyknięto go jednym z najlepszych zawodników dywizji junior lekkiej na świecie. Dlatego jego jutrzejszy oponent z Guadalajary wybrał sobie niełatwego przeciwnika, aby powrócić na szczyt po laniu z rąk Yuriorkisa Gamboy (21-0, 16 KO). Przypomnijmy, że "Cyklon z Guantanamo" w marcu tego roku na ringu w Atlantic City zdemolował Solisa w niespełna cztery rundy. Prawdopodobnie w Jokohamie będzie podobnie i po ekscytującej bitwie mieszkający w Tokio i mocno bijący Takashi, zastopuje Jorge przed upływem pełnego dystansu.

W przypadku Hosono pozostaje mu tylko mieć nadzieję, że pochodzący z Panamy mistrz świata będzie bez formy, o co w wieku 35 lat wcale nietrudno. Jeżeli jednak Celestino wycieczkę do Japonii potraktował poważnie i jest solidnie przygotowany, to mimo ambitnej postawy pretendenta powinien powrócić do domu z tytułem.