GOŁOTA WRÓCI NA RING W CHICAGO

Redakcja, Dziennik Polski

2011-10-27

Jak donosi Dziennik Polski, Andrzej Gołota (41-8-1, 33 KO) niebawem wróci na zawodowe ringi. Czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej od dziewięciu miesięcy jest w permanentnym treningu i ponownie chce spróbować swoich sił między linami.

Gołota w rozmowie z Dziennikiem Polskim przyznał, że walka powrotna może odbyć się już nawet za miesiąc. "Andrew" prawdopodobnie pokaże się kibicom w Chicago w hali UIC Pavilion. Polonia doskonale zna ten obiekt, ponieważ swoje walki regularnie toczy tam coraz bardziej popularny Andrzej Fonfara (19-2, 10 KO).

Interesująca wiadomość dopiero dzisiaj ujrzała światło dzienne, ponieważ… nikt w ostatnim czasie nie rozmawiał z Gołotą o boksie. 43-letni zawodnik jest w coraz lepszej kondycji, a kontuzjowana przez lata lewa ręka ma być ponownie znakiem firmowym Polaka.

Brązowy medalista olimpijski nie chce na razie oceniać swojej kariery.

- Oceny jeszcze sobie nie wystawiłem, bo na razie na żadną nie zasłużyłem. Czy zrobię to dopiero wtedy, gdy uda mi się zdobyć upragniony pas? Bardzo możliwe – powiedział Gołota.