BRITSCH WYMĘCZYŁ ZWYCIĘSTWO

Leszek Dudek, Informacja własna

2011-10-22

Nadzieja Sauerland Event na mistrzowski tytuł w wadze średniej, Dominik Britsch (26-0, 9 KO), nadal nie przekonuje. 24-letni Niemiec obronił dziś pas IBF Inter-Continental, pokonując decyzją dwa do remisu dobrze przygotowanego Billy'ego Lyella (24-10, 5 KO).

Aktywniejszy Amerykanin od samego początku wyprowadzał więcej ciosów, jednak dokładniejszy i bardziej opanowany Britsch wygrał większość starć w pierwszej połowie walki. Z czasem nieustanne ataki Lyella zaczęły zostawiać ślady na twarzy Niemca, a sam Britsch nie potrafił spowolnić niezwykle aktywnego przeciwnika mierzonymi ciosami na korpus.

Agresywniejszy Lyell zyskał przewagę w drugiej połowie pojedynku i nie odpuścił w końcówce, podczas gdy coraz bardziej zmęczony Britsch oddał inicjatywę i ograniczał się jedynie do pojedynczych ataków seriami. Doświadczenie w walkach z szeroką światową czołówką zaowocowało w ostatnich minutach i Lyell zranił niemieckiego przeciwnika w dwunastej odsłonie. Po ostatnim gongu pierwszy z sędziów wskazał remis (114-114), ale dwaj następni wytypowali wygraną Britscha (117-111, 116-113), który tym samym zachował pas i przybliżył się do walki o mistrzowski tytuł.