ZWYCIĘSTWO WAWRZYCZKA I SKRZYPCZYŃSKIEGO

2011-10-14

Mocno musial się napracować Łukasz Wawrzyczek (12-1-1, 2 KO) na zwycięstwo nad Laurentem Ferrą (7-5-2, 2 KO). Polak zaczął dobrze i przez pierwsze dwie rundy skutecznie stopował boksującego z odwrotnej pozycji rywala bezpośrednim prawym. Francuz jednak wciągnął Łukasza w późniejszych minutach w wojnę w półdystansie, w której czuł się znacznie lepiej.

Wawrzyczek po kryzysie w piątym starciu powrócił ambitnie w ostatnich trzech minutach, czym zapewnil sobie wygraną u dwóch sędziów 77:75. Trzeci widział przewagę przeciwnika (75:78), ale to Polak schodził z ringu w glorii zwycięstwa.

Wcześniej Sebastian Skrzypczyński (7-6-1, 3 KO) pokonał po czterech rundach stosunkiem głosów dwa do remisu Ilję Slahotę (1-1-1, 1 KO).