NAAZIM O MANNYM PACQUIAO

Jakub Biluński, boxingscene.com

2011-09-28

Jeden z najlepszych amerykańskich trenerów, legendarny Naazim Richardson wypowiedział się na temat Manny'ego Pacquiao (53-3-2, 38 KO), podsumowując jego dokonania i analizując przyszłe walki Filipińczyka.

- (O niespodziewanych sukcesach Pacquiao - przyp.red.) Nikt nie może przewidzieć prawdziwej wielkości. Możemy przewidzieć mistrzostwo i talent, ale prawdziwa wielkość jest zawsze niespodziewana. Przewidywaliśmy, że Liston znokautuje Claya i że Tyson znokautuje  Douglasa. I właśnie dlatego te wydarzenia były wielkie - nikt się ich nie spodziewał - powiedział Richardson.

- Walka z Marquezem jest ciekawa. Marquez nie jest wprawdzie tak dobry jak kiedyś, ale on wie, jak walczyć z Mannym. Natomiast walka Mosleya z Filipińczykiem dała mi wiele do myślenia. Przypomina mi ona pojedynek Trinidada z Joppym. Trinidad i Pacquiao zranili swoich przeciwników, ale nie potrafili ich znokautować - dodał Naazim, wskazując tym samym na to, że obserwacja broniącego się po nokdaunie Mosleya może pomóc przyszłym przeciwnikom Pacquiao.