COTTO: NIE CHCĘ SŁYSZEĆ ŻADNYCH WYMÓWEK

Redakcja, FightHype

2011-09-22

3 grudnia mistrz świata WBA Super w wadze junior średniej, Miguel Cotto (36-2, 29 KO), stanie przed szansą zrewanżowania się Antonio Margarito (38-7, 27 KO) za porażkę sprzed trzech lat. Pojedynek odbędzie się w umowym limicie 153 funtów. Portorykański champion tłumaczy, dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie.

- Dla Pacquiao Antonio zszedł do 150 funtów. Uważam, że 152 byłoby odpowiednią wagą i Margarito zrobiłby ją bez problemu, ale dajemy mu dodatkowy funt, żeby nie mógł szukać wymówek po walce - oświadczył Cotto.

Miguel wspomina również pierwszą potyczkę z Margarito. Walka była bardzo wyrównana, jednak z czasem większy i bardziej wytrzymały Meksykanin zaczął przełamywać Portorykańczyka i wygrał przez techniczny nokaut w jedenastej odsłonie.

- Wystrzelałem się, nie miałem siły od szóstej rundy, ale walczyłem do końca jak mężczyzna. Czasem przegrana przeradza się w zwycięstwo. Tak było w tym przypadku, bo wiele się wtedy nauczyłem i nie popełniam już tych samych błędów - kończy 'Junito'.