ADAMEK NA RZECZ TROJACZKÓW

fot. Mike Gladysz, Adamek Team

2011-09-22

W ubiegłą sobotę, 17 września w ośrodku wypoczynkowym Albatross w Poconos, którego właścicielami są państwo Hanna i Wiesław Piorkowscy, zorganizowano imprezą charytatywną, z której dochód przeznaczono na rzecz trojaczków z Trenton w New Jersey: Kacperka, Natalii i Karolka, i ich mamy Doroty Zakrzewskej. Mąż Pani Doroty w kwietniu popełnił samobójstwo i kobieta została bez środków do życia. Do akcji także chętnie przyłączyli się polscy pięściarze: Tomasz Adamek i Przemek Majewski. Sportowcy przekazali na aukcje gadżety. Upominki od Tomka Adamka sprzedano za łączną sumę 950 dolarów. Całkowity dochód z imprezy, który wyniósł 4003 dolary, przekazano na ręce pani Doroty Zakrzewskiej.

- Bardzo się cieszę, że upominki, które przekazałem na aukcję mogły pomóc Pani Dorocie i jej trojaczkom, słyszałem o tej sprawie i to co się stało jest prawdziwą tragedią. - powiedział Tomasz Adamek.

W czasie zawziętej licytacji sprzedano gadżety od Tomka Adamka za łączną sumę 950 dolarów; plakat za 300 dolarów kupiony został przez Wiktora Kowalczyka, zdjęcie z autgrafem za 220 dolarów przez Kondrada i Kamila Parzycha, rękawice za 250 dolarów przez Maxymmiliana Zakrzewskiego oraz koszulka kupiona przez Justynę Niedźwiedzką za 180 dolarów.