KLICZKO BĘDZIE WALCZYŁ POD KONIEC ROKU

Redakcja, espn.com

2011-09-03

Bernd Boente, menedżer braci Kliczko, poinformował, że mistrz świata IBF i WBO, super czempion WBA oraz posiadacz pasa magazynu The Ring wagi ciężkiej, Władimir Kliczko (56-3, 49 KO) zamierza w tym roku stoczyć jeszcze jeden pojedynek. Przypominamy, że w tym roku młodszy z ukraińskich braci tylko raz pojawił się w ringu, wygrywając jednogłośnie na punkty z Davidem Haye`em (25-2, 23 KO). Niemieckia stacja telewizyjna RTL, która jest związana kontraktem z braćmi Kliczko, dysponuje czterema wolnymi terminami  - 19 listopada oraz 3, 10 i 17 grudnia.

- Władimir będzie walczyć w listopadzie lub grudniu - powiedział Boente . - Wciąż prowadzimy dyskusję na temat nazwisk ewentualnych rywali.

Walka z Haye`em była transmitowana w USA przez lokalną stację telewizyjną HBO. Jednakże, zdaniem niemieckiego menedżera, tym razem za Oceanem nie widać chętnych do współpracy.

- Cieszymy się, że  ponownie pracowaliśmy z HBO - dodał Boente. - Oczywiście, że chcemy, by kolejny pojedynek Władimira został pokazany w USA. Jeśli HBO nie wyraża zgody na transmisję, będziemy negocjować z umowę Showtime lub Epix.