MORALES: POKONAMY MŁODOŚĆ MATTHYSSE!

Leszek Dudek, notifight.com

2011-09-03

Jose Morales, trener i ojciec legendarnego mistrza trzech kategorii wagowych - Erika Moralesa (51-7, 35 KO), jest bardzo zadowolony z formy syna. 17 września na gali w Las Vegas 'El Terrible' stanie przed szansą zapisania się w historii jako pierwszy meksykański champion czterech dywizji. Na drodze Erika stanie jednak bardzo niebezpieczny Lucas Martin Matthysse (28-2, 26 KO).

- Trenowaliśmy przez sześć tygodni i jesteśmy już prawie gotowi - zapewnia szkoleniowiec. - Argentyński przeciwnik Erika zawsze idzie do przodu i zadaje mnóstwo ciosów. To będzie walka doświadczenia z młodością. Lucas jest młody i nie wie jeszcze wszystkiego o boksie. Jego styl powinien bardzo odpowiadać mojemu synowi. Tym razem zobaczymy wspaniały pojedynek bez brudnych sztuczek, do jakich uciekał się Maidana.

- Sędziowie muszą uważnie obserwować walkę i punktować ją dla tego, który rzeczywiście będzie lepszy. W ostatnich potyczkach o tytuł Erik został pokrzywdzony. Najpierw w wadze lekkiej [podczas walki z Davidem Diazem - przyp. red.], a potem właśnie w starciu z Maidaną - dodaje Morales.

Cała reszta tekstu.