ARCE CHCE WALCZYĆ Z GONZALEZEM

Leszek Dudek, notifight.com

2011-08-31

Mistrz federacji WBO w wadze super koguciej, Jorge Arce (57-6-2, 44 KO), rozważa kolejną zmianę kategorii. Na celowniku 'Travieso' znalazł się champion WBC dywizji piórkowej - Jhonny Gonzalez (49-7, 43 KO).

32-letni Arce ma już zaplanowany rewanżowy pojedynek ze swym ostatnim pogromcą - Simphiwe Nongqayi (16-1, 6 KO). Walka odbędzie się 24 września.

- Najpierw chcę znokautować Nongqayi, a potem, jeżeli nie dostanę dobrej oferty w super koguciej, postawię wszystko na szali i powalczę o tytuł w piątej kategorii - zapowiada Meksykanin. - Mam nadzieję, że Gonzalezowi nie zabraknie odwagi. On walczy 15 września, a ja 24. Jeżeli obydwaj wygramy, możemy zmierzyć się w grudniu. To świetny pięściarz, ale nie sądzę, by mógł mnie pokonać.

Przed zakończeniem zawodowej kariery Arce zamierza pomścić trzy największe porażki. Oprócz Nongqayi, na liście 'Travieso' znajdują się Cristian Mijares (42-6-2, 18 KO) oraz Vic Darchinyan (36-3-1, 27 KO).

- Nim odejdę, muszę zrewanżować się każdemu z nich. Powiedziałem mojemu promotorowi, że interesują mnie tylko trudne walki, bo do nich zawsze przykładam się zdecydowanie bardziej i lepiej na nich zarabiam. Nikt nie chce dać mi rewanżu, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że pokonali mnie przez moją chwilową niedyspozycję.