MAIDANA: MATTHYSSE ZNOKAUTUJE MORALESA

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-08-10

W czasach kariery amatorskiej Marcos Rene Maidana (30-2, 27 KO) i Lucas Martin Matthysse (28-2, 26 KO) byli czołowymi argentyńskimi pięściarzami. O tym, który z nich wybierze się na turniej przedolimpijski do Brazylii, zadecydowała prywatna walka stoczona na oczach nielicznej grupy sędziów, trenerów i dziennikarzy. Nieznacznie lepszy okazał się w niej Maidana i to on znalazł się w reprezentacji. Na turnieju w Brazylii przegrali jednak niemal wszyscy Argentyńczycy, a 'El Chino' znalazł się wśród nich.

Łącznie Maidana i Matthysse stoczyli aż cztery walki, z których trzy wygrał Marcos, a jedna zakończyła się remisem. Maidana wysoko ceni sobie jednak dawnego przeciwnika, a w jednym z niedawnych wywiadów przyznał, że był nawet na deskach po ciosach rodaka. Wspomniana siła 28-letniego dziś Matthysse, zdaniem Maidany będzie najważniejszym czynnikiem we wrześniowym pojedynku z Erikiem Moralesem (51-7, 35 KO).

- Lucas Matthysse znokautuje Erika Moralesa - uważa Maidana. - Nie jesteśmy przyjaciółmi, ale nie ma między nami żadnego konfliktu, przynajmniej z mojej strony... Przez kilka lat byliśmy razem w reprezentacji, to wszystko.