BOENTE USPOKAJA: WALKA KLICZKO-ADAMEK ODBĘDZIE SIĘ W TERMINIE

Redakcja, sportbox.ru

2011-08-08

Bernd Boente, menedżer mistrza świata WBC wagi ciężkiej, Witalija Kliczko (42-2, 39 KO) oznajmił, że szeroko komentowany przez media krótki pobyt czempiona w Kijowie, absolutnie nie wpłynie na przygotowania Ukraińca do pojedynku z Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO). Niespodziewany przylot starszego z braci Kliczków do stolicy swojego kraju nie sprawi również, że termin planowanego na 10 września we Wrocławiu mistrzowskiego pojedynku zostanie zmieniony.

- Pojedynek odbędzie w planowanym terminie 10 września - powiedział niemiecki menedżer. - Kwestie ewentualnego odwołania walki lub zmiany jej terminu w ogóle nie były omawiane. Witalij poleciał do Kijowa tylko na weekend, by wesprzeć opozycję, a już w poniedziałek wrócił na obóz treningowy - poinformował Boente.

Przypomnijmy, że w piątek światowe media poinformowały, że mistrz świata wagi ciężkiej przerwał przygotowania do zbliżającej się walki i poleciał do Kijowa. W swoim blogu, publikowanym na łamach w"Ukrainskoj Prawdy", pięściarz napisał, że jego przylot do ojczyzny ma związek z napiętą sytuacją polityczną  na Ukrainie, którą spowodowało aresztowanie przywódcy opozycji, Julii Tymoszenko.