'THE CONTENDER' PRZEPUSTKĄ DO WALK MISTRZOWSKICH

Tomasz Bielicki, Informacja własna

2011-08-05

'The Contender' to program reality show, w którym szesnastu pięściarzy amatorów trafiało prosto na obóz treningowy w celu zrealizowania swoich marzeń, które było dla nich wspólne: zostać mistrzem boksu. Ich zmagania obserwał Sylvester Stallone oraz sześciokrotny bokserski mistrz świata - Sugar Ray Leonard. Dzięki temu programowi poznaliśmy zawodników, którzy kilka lat po występie w nim mieli możliwość walczenia o mistrzowskie pasy w boksie zawodowym.

Alfonso Gomez (22-4-2, 12 KO), który w programie zajął 3 miejsce, miał możliwość stawać w ringu z takimi zawodnikami jak Arturo Gatti oraz Miguel Cotto. Z tym ostatnim walczył o pas WBA w wadze półśredniej, wyraźnie przegrywając przez TKO w 6 rundzie. 17 września Alfonso Gomez dostanie drugą szansę wywalczenia mistrzostwa świata, tym razem organizacji WBC, a jego przeciwnikiem będzie Saul Alvarez (37-0-1, 27 KO).

Sergio Mora (22-1-1, 6 KO), który w programie zajął 1 miejsce, już w 2008 roku dostał szansę walki o tytuł mistrza świata organizacji WBC w kategorii junior średniej z Vernonem Forrestem. Decyzją większości sędziów Mora wygrał tą walkę i stał się mistrzem świata. Trzy miesiące później doszło do walki rewanżowej, w której Sergio Mora utracił pas, nie broniąc go ani razu.

Peter Manfredo Jr 34-6-(18), który programie zajął 2 miejsce, dostał szansę walki o mistrzowski pas WBO w kategorii super średniej z Joe Calzaghe. Walkę przegrał po 3. rundzie. Odbudować swoją formę miał w walce z Jeffem Lacym, przegrał jednak na punkty. Na szczyt próbował wrócić podejmując walkę ze zwycięzcą 3 edycji "The Contender" Saiko Biką, i tym razem pojedynek zakończył się przed czasem. Peter dostanie jednak kolejną szansę. Jego najbliższa walka ma odbyć się prawdopodobnie 19 listopada , a jego rywalem ma być mistrz świata WBC kategorii średniej Julio Cesar Chavez Jr (43-0-1, 30 KO).

Od lewej: Alfonso Gomez, Sergio Mora, Peter Manfredo.