FEDERACJA WBA NIE PODJĘŁA DECYZJI

Adam Jarecki, boxingscene.com

2011-07-27

Na początku lipca na gali w Junin doszło do starcia o pas WBA wagi piórkowej, w którym spotkali się Celestino Caballero (34-4, 23 KO) oraz aktualny mistrz Jonathan Barros (33-1, 18 KO). Mimo przewagi Panamczyka oraz dwukrotnego rzucenia posiadacza pasa na deski sędziowie wytypowali zwycięstwo "Yoniego". Team Caballero wystosował protest do federacji WBA, a poniżej prezentujemy odpowiedź na apel "Pelenchina"
 
- Zarząd federacji World Boxing Association, któremu przewodzi dr Gilberto Mendoza nie podjął jeszcze żadnych wiążących decyzji w sprawie rewanżu pomiędzy Argentyńczykiem Jonathanem Barrosem, a Panamczykiem Celestino Caballero.
Informujemy, że ostateczna decyzja zostanie podjęta w odpowiednim czasie, by była możliwie jak najbardziej obiektywna, by zachować dobre imię osób zaangażowanych w sprawę.
W czasie trwania procesu odnotowaliśmy wiele nieprawdziwych informacji i spekulacji jakoby nasza federacja miała moc by dowolnie przyjmować, odrzucać lub zatwierdzać każdą ze spraw, która do nas trafia.
W żadnym wypadku federacja nie będzie faworyzowała jakiejkolwiek ze stron, bez względu na narodowość i inne czynniki. Będziemy nieugięci, obiektywni i neutralni przy podejmowaniu decyzji.
Wszyscy członkowie Komitetu są dobrze wyszkoleni tak jak reszta osób należących do federacji WBA.
Dziękujemy za to, że nasza praca jest szanowana za to, że chcemy wszystkiego co najlepsze dla świata boksu.
Z poważaniem
Gilberto Mendoza