BALZSAY vs KASZTANOW O WAKUJĄCY PAS WBA

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-07-27

Już 26 sierpnia Karoly Bazsay (23-2, 17 KO) stanie przed szansą ponownego zdobycia tytułu mistrza świata wagi super średniej - tym razem federacji WBA. Rywalem Węgra na gali w Doniecku będzie niepokonany Stanisław Kasztanow (28-0, 15 KO).

Dotychczas mistrzem był Dimitri Sartison (27-1, 17 KO), lecz długotrwała kontuzja, jakiej Niemiec doznał podczas przygotowań do pojedynku unifikacyjnego z Robertem Stieglitzem (40-2, 23 KO), skłoniła włodarzy World Boxing Association do zwakowania pasa i zarządzenia walki pomiędzy dwoma najwyżej sklasyfikowanymi pięściarzami.

- Nie mogę sie doczekać kolejnej walki o tytuł. Ciężko pracowałem na powrót do ścisłej czołówki. Wyrzuciłem z pamięci porażki ze Stieglitzem i Gutknechtem. Jestem silniejszy niż kiedykolwiek - zapewnia 32-letni Balzsay. - Czeka mnie trudna walka. Kasztanow nie bez powodu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Dodatkowo walczymy na jego terenie. Nie będzie łatwo, ale pokonam go.

Zwycięzca walki już za kilka miesięcy będzie musiał bronić tytułu przed wracającym Sartisonem. Mistrzem WBA Super jest Amerykanin Andre Ward (24-0, 13 KO), który wkrótce zmierzy się z Carlem Frochem (28-1, 20 KO) w finale turnieju Super Six, będącym jednocześnie pojedynkiem unifikacyjnym.