DORIN CHCE RUMUŃSKIEJ WALKI STULECIA

Laura Neagu, sports.ro

2011-07-13

Wygląda na to że Rumunia może doczekać się własnej walki stulecia. Były mistrz świata wagi lekkiej, 41-letni Leonard Dorin (22-1-1, 8 KO - na zdjęciu), wyraził bowiem chęć walki z aktualnym czempionem IBF w wadze super średniej, o 10 lat młodszym Lucianem Bute (29-0, 24KO), który znokautował niedawno w swojej ósmej obronie pasa Jeana Paula Mendy (29-1-1, 16 KO).

- Juz przed walką wiedziałem że Bute znokautuje rywala. Francuzowi zależało chyba tylko na tym, żeby przelecieć się samolotem do Bukaresztu i z powrotem, albo popatrzeć na nasze dziewczyny - drwił z Mendy`ego Dorin. - Sto tysięcy dolarów które zarobił za tę walkę to zbyt dużo, biorąc pod uwagę to, co zaprezentował. Nie zrobił niczego, wyszedł na pewną egzekucję. Nie chcę być złośliwy, ale Bute powinien walczyć z mocniejszymi rywalami. Dlatego też chętnie bym się z nim zmierzył. Mogę jechać do Kanady lub USA i złamać mu szyję. Wielu pomyśli, że chodzi o pieniądze, ale ja chcę po prostu pasa mistrzowskiego. Gdy byłem w wieku Luciana, zarobiłem wystarczająco dużo. Nie mam żadnego problemu z Bute, chodzi zwyczajnie o to by spotkać się w ringu i wyjaśnić sobie kto jest lepszy. Mam nadzieję że jego team rozważy tę propozycję, choćby z uwagi na fakt, że obaj jesteśmy Rumunami i możemy dzięki temu sprawić wiele radości naszym rodakom. Lucianie Bute – przemyśl tę propozycję i daj mi znać – zakończył Dorin.

Walka z pewnością mogłaby się cieszyć zainteresowaniem podobnym do tego, jakie towarzyszyło konfrontacji Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem, jednak wydaje się że podobnie jak tamto starcie, jest pozbawiona sensu sportowego. Nie wiadomo czy sam Bute, narzekający na brak klasowych rywali, potraktuje propozycję rodaka poważnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ostatnią walkę Dorin stoczył w 2004 roku, przegrywając już w 2. rundzie z Arturo Gattim.

Dodajmy jeszcze jeden szczegół, który w znacznym stopniu ograniczyłby ringowe szanse Dorina, czyli wzrost. Bute - jak wiadomo mierzy 187 cm, a stary mistrz zaledwie ...162 cm.