POWIETKIN Z CZAGAJEWEM JUŻ 27 SIERPNIA?

Redakcja, sportbox.ru

2011-07-13

Kalle Sauerland, promotor Aleksandra Powietkina (21-0, 15 KO) zdradził, że rozmowy w sprawie doprowadzenia do pojedynku jego zawodnika z Rusłanem Czagajewem (27-1-1, 19 KO) są bardzo zaawansowane. Zdaniem syna Wilfrieda Sauerlanda, założyciela największej w Europie grupy promotorskiej Sauerland Event, potyczka o regularny tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej na pewno się odbędzie.

- Osiągnęliśmy już ustne porozumienie z obozem Czagajewa. Powietkin również chce tej walki, dlatego uważam, że prawdopodobieństwo rozegrania tej walki wynosi sto procent - twierdzi Sauerland, który potwierdził, że po zwycięstwie Władimira Kliczki nad Davidem Haye'em Ukraińcowi przyznano status superczempiona WBA.

- W związku z wygraną Kliczki zwolnił się tytuł regularnego mistrza. Czagajew w rankingu tej federacji jest pierwszy, a Powietkin drugi - tłumaczy promotor 31-letniego Rosjanina. Według nieoficjalnych informacji, starcie Uzbeka, byłego mistrza świata WBA z Powietkinem może odbyć się 27 sierpnia w niemieckim Erfurcie.