GRAND PRIX W PILE

Marek Matela, Informacja własna

2011-07-13

Z przyjemnością informujemy, że znany jest już dokładny program Turnieju Grand Prix Pucharu Polski, który odbędzie w dniach 24-28 sierpnia 2011 roku w Pile.  Początkowo Turniej ten miał odbyć się w Opolu, jednak z różnych przyczyn organizacja turnieju została powierzona BKS Bukowina Wałcz. Z racji tego, iż Wałcz będzie w tym roku gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski, konkretną ofertę na organizację turnieju przedstawiono Prezydentowi Piły Panu Piotrowi Głowskiemu, którego entuzjazm i otwartość na działanie w tej sprawie bardzo zbudowały sympatyków pięściarstwa.

Pod koniec czerwca Wice Prezydent Pani Beata Dudzińska podpisała wraz z Wice Prezesem PZB Józefem Sakwą List Intencyjny, na mocy którego Piła podjęła się organizacji tego Turnieju. Głównym organizatorem Turnieju jest MOSiR Piła z Dyrektorem Dariuszem Kubickim, a nad koordynacją przygotowań czuwa Marek Matela Prezes BKS Bukowina Wałcz.

Od poniedziałku funkcjonuje już uzupełniana na bieżąco strona internetowa Turnieju GP pod adresem www.gppila2011.pl. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje m.in. Bokser.org i na naszej stronie będziemy mogli na żywo śledzić to co będzie się działo na ringu w Pile.

Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że Włodarze miasta na czas trwania imprezy organizują wokół hali sportowej tymczasowe miasteczko oraz przedszkole, w którym rodzicie będą mogli zostawić swoje pociechy na czas trwania walk. Organizatorzy planują również rozstawienie telebimu przed halą sportową, aby Ci którym potrzebne było „nawodnienie” organizmu nie przegapili nic z ringu.

Mam nadzieję, że pilska imprez przejdzie do historii jako jedna z lepszych i rozpocznie nową erę w dziejach pilskiego i polskiego boksu – mówi Dariusz Kubicki Dyrektor MOSiR. Będziemy informować na bieżąco o wszystkich działaniach związanych z organizacją turnieju i już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków pięściarstwa do Piły.