MŁODZI POLACY WALCZĄ DZIŚ W GROZNYM

Marek Matela, Informacja własna

2011-07-13

Dzisiaj o godzinie 17:00 czasu lokalnego w Groznym rozpoczną się walki ćwierćfinałowe Mistrzostw Europy Młodzików. W piątej z kolei walce w ringu z czerwonego narożnika wyjdzie do walki pierwszy z reprezentantów Polski – Cezary Burak (Bukowina Wałcz) 41,5kg, którego rywalem będzie reprezentant Armenii Hrayr  Shahverdyan, a stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału i co najmniej brązowy medal Mistrzostw.

W pojedynku nr 13  w niebieskim kasku i rękawicach w kategorii 54 kg wystąpi Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin), którego rywalem będzie reprezentant Azerbejdżanu  Elvin Maharramov. W walce nr 18 również z niebieskiego narożnika zaprezentuje się drugi z wychowanków Edwarda Króla (Olimp Szczecin) Kacper Banuch, którego przeciwnikiem będzie Ramil Gadzhiev z Ukrainy. Ostatnim naszym reprezentantem będzie nieobliczalny, utalentowany wojownik z Chojny – Eryk Giermak wychowanek Jarosława Przygody stanie przed dużym wyzwaniem, aby zdobyć medal będzie musiał wygrać z Rosjaninem  Hassan Baysangurov.

Pierwszy i jak dotąd jedyny medal z takich mistrzostw przywiózł Adam Kośmider. Z przygotowania klubowego w Tygrysie Elbląg pod opieką trenera Hieronima Kozakiewicza pojechali do Tweru pod Moskwą. Podopiecznego Hieronima zatrzymał dopiero w finale Rosjanin, z którym Polak przegrał na punkty.

W Mistrzostwach Europy bierz udział 154 zawodników. Najwięcej zawodników, bo aż 12. startuje w kategorii 41,5 kg, najmniej bo zaledwie 5. w wadze 76 kg. Warte podkreślenia jest fakt, że wyjazd do Czeczenii jest w całości sponsorowany przez kluby delegujące zawodników. Kierownikiem Reprezentacji Polski złożonej z zawodników Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego jest pan Zbigniew Saków, a trenerem pan Jarosław Przygoda. O wynikach będziemy informować Państwa na bieżąco.