VI MUE KOBIET: ZWYCIĘSTWO KAROLINY GRACZYK NA DOBRY POCZĄTEK

Jarosław Drozd, Informacja własna

2011-05-31

Pewnym punktowym zwycięstwem 18-6 Karoliny Graczyk (60 kg) nad Węgierką Beatą Szabo, rozpoczęły nasze Panie start w VI Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet w Boksie, które dzisiaj rozpoczęły się w Katowicach.

Kibice zgromadzeni w hali lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Spodek” mogli być zadowoleni, bowiem już we wtorek doszło do kilku ciekawych pojedynków.  W wadze koguciej (54 kg), aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata, Csilla Nemedi z Węgier pokonała na punkty (17-4) Bułgarkę Litianę Gałabową. Pokazowo swój pojedynek rozegrała także najbardziej utytułowana zawodniczka mistrzostw, Katie Taylor z Irlandii (60 kg), która na punkty (14-9) pokonała wicemistrzynię Unii Europejskiej z 2009 r.,  Bułgarkę Denicę Jelisiejewą. W tej samej kategorii po wyrównanym boju doświadczona Włoszka Marzia Davide wypunktowała (9-8) Niemkę Maike Klueners, która w ub. roku zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Unii Europejskiej. W końcu w  wadze średniej (75 kg) po ciekawym boju innych byłych brązowych medalistek mistrzostw Unii Europejskiej, Turczynka Elif Goneri pokonała Włoszkę Patrizię Pilo 12-5.