MŁODZIEŻOWA LIGA BOKSERSKA

Marek Matela, Informacja własna

2011-04-04

Po raz pierwszy w historii w Strącznie koło Wałcza odbyły się zawody bokserskie, ale za to jakiego kalibru. Mecz Młodzieżowej Ligi Bokserskiej Zachodniopomorski OZB  kontra Kujawsko-Pomorski OZB.

Zanim jednak licznie przybyła do sali Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, publiczność mogła zobaczyć mecz na rozgrzewkę organizatorzy przygotowali cztery walki przedmeczowe, w których spotkali się następujący zawodnicy.

W walce numer 1 Arkariusz Rejowski zremisował z Sebastianem Walas, był to pojedynek seniorów w wadze 56 kg.  W kolejnej przed walce wystąpił Mateusz Kosnowicz, którego rywalem był Ormianin Hakob Karapetyan z KSW Róża Karlino. Walka w wadze 75 kg była twarda i zyskiwała wiele oklasków, a sędziowie zdecydowali, że w tej walce lepszy był boksujący z odwrotnej pozycji zawodnika z Karlina.

Ostatnim pojedynkiem przedmeczowym była walka Łukasza Kalbarczyka, który po dłuższej przerwie wrócił między liny, a jego rywalem był młodszy z braci Karapetyan – Sasun. Wiel wymian, techniczny i czysty boks oraz minimalna wygrana Ormianina, tak w skrócie można powiedzieć o tym pojedynku.

- Łukasz dług nie boksował, obecnie ciężko trenuje i pracuje i być może zobaczymy go, w którymś z meczów Elitarnej Ligi Bokserskiej – mówi wałecki szkoleniowiec Mirosław Kurowski.

Uroczystego otwarcia Meczeu dokonali wspólnie Pani Maria Kobiałko Morawska Dyrektor Szkoły,  Wójt Gminy Wałcz Piotr Świderski i Prezes Zachodniopomorskiego boksu Józef Sakwa. Drużyna ZOZB nie była gościna i wygrywając wszystkie walki zakończyła mecz wynikiem 20:7 Najwięcej emocji przysporzył kibicom pojedynek rodowitego mieszkańca Strączna – Adriana Plichty, który wysoko i zdecydowanie pokonał Radosława Gockowiaka z Zawiszy Bydgoszcz.

Poniżej prezentujemy wyniki walk:

Kadeci:
Waga 60 kg
Dariusz Ziemczyk (Skorpion Szczecin) – Mateusz Mieszyński (KPOZB) 3:0
Waga 63 kg
Duszyński Łukasz (KSW Róża Karlino) – Szymon Hamerski (KPOZB) 3:0
Waga 66 kg
Cezary Chmielnicki (KSW Róża Karlino) – Adam Smuda (Wda Świecie) 3:0
Waga 80 kg
Krystian Bartosiewicz (Skorpion Szczecin) – Emanuel Gliniecki (Boxing Team Chojnice)

Juniorzy:
Waga 60 kg
Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) – VO
Waga 69 kg
Adrian Plichta (BKS Bukowina Wałcz) – Radosław Gockowiak (Zawisza Bydgoszcz) 3:0
Waga 81 kg
Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) – Mateusz Rewoliński (KPOZB) AB 1 runda
Waga 91 kg
Mateusz Zydel (Skorpion Szczecin) – VO

Seniorzy:
Waga 69 kg
Gracjan Szadziński (Skorpion Szczecin) – Marcin Boniewicz (Grudziądz) 3:0
Waga 91 kg
Paweł Pucyk (BKS Bukowina Wałcz) – VO

Najlepszym zawodnikiem ZOZB wybrany został Adrian Plichta
Najlepszym Zawodnikiem Meczu – Arkariusz Szwedowicz
Najlepszym Technikiem – Cezary Chmielnicki

Nagrody wręczali: Wójt Gminy Wałcz Piotr Świderski, Radny Rady Gminy Robert Gąsiorowski oraz kierownik BKS Bukowina Wojciech Kaczmarek.

- Impreza stała na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, a publiczność mogła oglądać świetne walki, chcemy robić więcej takich imprez w Gminie i gminach ościennych, ponieważ to właśnie w tych małych miejscowościach rodzą się największe talenty – mówi Marek Matela prezes BKS Bukowina.

30 Kwietnia w hali Gimnazjum nr 2 w Wałczu odbędzie się pierwszy mecz Elitarnej Ligi Bokserskiej w której wałecka drużyna zmierzy się z aktualnym Mistrzem Polski drużyną PKB Poznań już teraz serdecznie państwa zapraszamy.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Drut Plast Wiesław Kijak, Victoria Cymes, Adrmiral Sport, Nauka Jazdy Complex, Jadłodajnia Państwo Cierpiccy, Urząd Gminy Wałcz, PKS Wałcz, ZKM Wałcz, Leszko Trans Pan Leszek Polaków, Dachy Butryńscy, ARKA SAT Małgorzata Kaczmarczyk Wałcz, Art Mot Jaroszewicz, ZEC Wałcz, Panom Robertowi Gąsiorwskiemu, Krzysztofowi Kaczor, Januszowi Góreckiemu.