'DIABLO' BRONI MISTRZOWSKIEGO PASA

Wojak, Informacja prasowa

2011-03-30

2 kwietnia będzie dniem, który z pewnością zapisze się na kartach współczesnej historii polskiego boksu. Podczas gali z cyklu „Wojak Boxing Night” w Bydgoszczy, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk zmierzy się z portorykańskim pięściarzem Francisco Palaciosem. Stawką wydarzenia, któremu patronuje marka piwa Wojak, jest pas mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. Oprócz głównej walki wieczoru, na uczestników gali czeka wiele innych atrakcji – związanych zarówno z pojedynkami czołowych pięściarzy, jak też z oprawą widowiska.

Francisco Palacios jest portorykańskim bokserem, który pod opieką Dona Kinga mieszka i trenuje w Stanach Zjednoczonych. Pojedynek z „Diablo” Włodarczykiem będzie jego pierwszą próbą zdobycia mistrzowskiego pasa w jego zawodowej karierze. Dla Polaka natomiast będzie to już druga obrona tytułu wywalczonego w maju ubiegłego roku. Co ciekawe, będzie to też pierwsza tzw. obowiązkowa obrona tytułu Mistrza Świata w Polsce. Zgodnie z zasadami, to federacja WBC wyznaczyła dla Polaka przeciwnika, którym jest Francisco Palacios.

Obaj zawodnicy są zdeterminowani i nastawieni tylko na jeden cel – zwycięstwo. „Włodarczyk nie poradzi sobie z moją szybkością i techniką, znokautuję go, nawet jeśli jakimś cudem uda mu się dotrwać do ostatniego gongu” – twierdzi Palacios, posiadający bilans 6 nokautów, na które potrzebował średnio niespełna półtorej rundy. Jednak o wiele bardziej doświadczony „Diablo” Włodarczyk (44 wygranych walk, w tym 32 przez nokaut) odpowiada ze spokojem: „Nie robią na mnie wrażenia pokrzykiwania Palaciosa, choć doceniam jego klasę. (...) On jest dobrym zawodnikiem, ale ja po prostu jestem od niego lepszy.”

Kolejna gala z cyklu „Wojak Boxing Night” będzie okazją nie tylko do obejrzenia zmagań wielu czołowych pięściarzy. Podczas wydarzenia, któremu patronuje marka piwa Wojak, na uczestników czekają konkursy, przerywniki muzyczne, a nawet pokazy tańca. A wszystko to w trosce o najwyższy poziom i oprawę wydarzenia. „Fani boksu, którzy przybędą na galę ‘Wojak Boxing Night’ w Bydgoszczy, a także wszyscy kibice przed telewizorami mogą być pewni, że będą świadkami niezwykle dynamicznego i emocjonującego wydarzenia” – powiedział Tomasz Kanton, kierownik ds. marek w Kompanii Piwowarskiej S.A.

Warto dodać, że zanim w bydgoskiej hali „Łuczniczka” na ring wyjdą główni bohaterowie wieczoru, kibice będą świadkami innych pojedynków. W kategorii do 91 kg zmierzą się ze sobą Łukasz Janik i Włoch Cristian Dolzanelli. Stawką walki będzie srebrny pas WBC Baltic. Inni bokserzy, których ringowe zmagania zobaczą kibice, to także: Damian Jonak, Tomasz Hutkowski, Krzysztof Głowacki, Izuagbe Ugonoh oraz Łukasz Maciec.

Gale z cyklu „Wojak Boxing Night” to nie tylko walki najlepszych pięściarzy, ale i doskonała oprawa. Wydarzenie obfituje w wiele atrakcji angażujących kibiców, jak np. ciekawe konkursy z nagrodami. Goście niejednokrotnie mieli okazję uczestniczyć w występach rodzimych i międzynarodowych gwiazd. Gale odbywają się cyklicznie od 2009 r. w miastach całej Polski. Podczas dotychczasowych 13 gal, które odbyły się m.in w Warszawie, Łodzi, Gdyni, Ełku, Nysie, Rudzie Śląskiej, Strzelcach Opolskich i Krynicy, na „Wojak Boxing Night” zaprezentowali się m.in. tacy pięściarze jak: Giacobbe Fragomeni, Janson Robinson, John McClain, Delvin Rodriguez czy Rafał „Wojownik” Jackiewicz, Andrzej Wawrzyk, Paweł Kołodziej.

Na galę „Wojak Boxing Night” zaprasza sponsor główny – Wojak.
2 kwietnia (sobota), Bydgoszcz, hala „Łuczniczka”
Bezpośrednia transmisja telewizyjna –  Polsat Sport i Polsat.