KANDYDACI DO WALKI Z PIROGIEM

Redakcja, sports.ru

2011-03-30

German Titow, promotor mistrza świata WBO wagi średniej, Dmitrija Piroga (19-0, 14 KO), który w minioną sobotę pomyślnie obronił swój tytuł, mówi o najbliższych planach swojego podopiecznego. Jego zdaniem najbliższym rywalem Piroga będzie któryś ze znanych pięściarzy, występujących na amerykańskich ringach.

- Właśnie prowadzimy rozmowy ze stacją HBO, aby ustalić dokładną datę kolejnej walki Dmitrija, która może się odbyć w czerwcu lub lipcu - mówi Titow. - Naszym głównym celem jest przygotowanie Piroga na wielkie walki ze znanymi w USA pięściarzami. Wśród kandydatów są m.in. Ishe Smith, Peter Manfredo jr., czy Fernando Guerrero. Możliwa jest również walka z rodakiem Dmitrija, Giennadijem Martirosjanem, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBO, choć zorganizowanie takiego pojedynku byłoby trudne z uwagi na fakt, że żadna rosyjska stacja telewizyjna nie jest nią zainteresowana. Dlatego - być może - będziemy musieli ten  pojedynek zorganizować w Chinach, ale naszym priorytetem jest transmisja w HBO.

Titow skomentował także oświadczenie Sampsona Lewkowicza, konsultanta Sergio Martineza (47-2-2, 26 KO), który rozczarowany poziomem jaki Pirog zaprezentował w ostatniej walce, powiedział, że Dmitrij nie ma szans na walkę z argentyńskim czempionem.

- W tej chwili team Martineza nie jest zainteresowany walką z Pirogiem, ale uważam,że w przyszłości do takiej walki jednak musi dojść - powiedział Titow.