Z BLOGU TOMASZA ADAMKA

Redakcja, tomaszadamek.eu, fot. Mike Gladysz

2011-03-15

- Czas biegnie szybko, baner na stronie internetowej pokazuje 26 dni do najbliższej walki z Kevinem Mc Bride'em. Treningi w Bushikill, uroczym zakątku gór Poconos w Pensylwanii, to swojego rodzaju azyl. Z dala od zgiełku wielkich miast trenuję dzień po dniu. Elementy treningu siłowego przeplatamy sparingami. Uzupełnieniem treningów jest tarczowanie i ćwiczenie kombinacji ciosów. Biegi leśnymi ścieżkami, a także pływanie to elementy treningów wytrzymałościowych. Trener Roger Bloodworth omówił ze mną najważniejsze elementy taktyczne, które muszę zrealizować w ringu. Przy omawianiu tych elementów wykorzystaliśmy zapis video mojej walki z Grantem. Wiadomo, że obaj są podobnego wzrostu, a w przypadku Kevina dochodzi jeszcze dużo większa waga. Trudniej takiego olbrzyma skutecznie trafić zarówno w głowę jak i w bolesne miejsce tułowia. Ciosy muszą być precyzyjnie zadawane by odniosły pożądany skutek - zdradza szczegóły taktyki Tomasz Adamek (43-1, 28 KO).

- Ważne będą pierwsze rundy i przygotowanie kondycyjne. Kevin twierdzi, że ma argumenty w rękawicach i je wykorzysta. Co do rękawic to muszę podzielić się pewną ciekawostką. Firma Everlast wypuściła nowa generację rękawic ringowych pod nazwą handlową "Protect 3". Przez kilka dni testowałem te rękawice, aby w końcu powrócić do poprzedniej wersji "Protect 2". W nowych czułem się jak w za ciasnych butach. Trener dobrał mi właściwy rozmiar rękawic do wielkości mojej pięści i teraz mogę iść do boju, choćby jutro. Wspomniany przeze mnie Grant nie potrafił skutecznie wykorzystać swojej siły ciosu i walkę przegrał. Wczoraj oglądałem jego wywiad po ostatniej walce w trakcie, którego płakał jak dziecko. Nie pogodził się psychicznie z porażką, że przegrał z "małym" Adamkiem. To jest cena, jaką płacą pięściarze po przegranych walkach w ringu. Inaczej jest, jak walcząc pokonujemy własne słabości i wygrywamy ważną walkę - pisze na swoim blogu "Góral".

- Przykładem może być również "mały" Paweł Wolak, którego oglądałem w walce z Foremanem. To, co pokazał Paweł w ringu, ten zmasowany, nieustający i niszczycielski atak od pierwszej do ostatniej sekundy walki, musi budzić szacunek. Jak nazwać styl boksu Pawła? Co w nim odgrywa ważniejszą rolę - obrona czy atak? Czy taki styl Pawła będzie skuteczny na jego każdego następnego oponenta? Z drugiej zaś strony, jakie proste zadanie mają oponenci Pawła i ich trenerzy. Paweł nie zmienia przecież stylu walczy tak samo z walki na walkę. Wydaje się jednak, że walczy coraz szybciej. Wspaniałe zwycięstwo Pawła Wolaka nad Foremanem otwiera przed nim nowe możliwości awansu sportowego i finansowego - komplmenetuje swoje kolegę najlepszy polski pięściarz.

- Kolejnym pięściarzem, któremu się powiodło jest Piotr Wilczewski, który w Helsinkach popsuł plany Asikainenowi. Rozmawiałem telefonicznie z Piotrem przed i po walce i wiem, że jest bardzo szczęśliwy z pasa, który zdobył. Z naszej paczki jedynie Wojtek Bartnik ogłosił, że kończy karierę. Smutne to jego oświadczenie, bo Wojtek to dusza towarzystwa i wspaniały kolega. Liczyłem, że uda się nam jeszcze zawalczyć na jednej gali. Teraz swoją miłość do boksu będzie przekazywał młodym adeptom boksu w Oleśnicy. Polski boks zawodowy zaczyna znaczyć w świecie coraz więcej i to mnie cieszy. Na swoje kolejne walki czeka całkiem spora czołówka Polaków, wysoko notowanych w rankingach. To mnie bardzo cieszy - kończy swój wpis Adamek.

Kibice w Polsce będą mogli zobaczyć walkę Tomasza Adamka  zarówno w telewizji jak i w internecie. Transmisję w internecie obsługuje firma UStream, kibice zamieszkujący w Polsce będą ją mogli kupić za 4,95$, natomiast na terenie Ameryki Północnej przekaz internetowy kosztuje 29,95$. Sygnał internetowy można zakupić wchodząc na stronę www.ustream.tv/sports. Ponadto walka będzie do oglądnięcia w telewizji Polsat. Wciąż są do nabycie bilety na walkę Tomasza Adamka z Kevinem McBride'em. Wejściówki w cenach 253$, 103$, 78$ oraz najtańsze 53$ są do nabycia pod telefonem: +1 908-2476079. W Ameryce Północnej walkę można będzie także oglądać w systemie pay-per-view, w telewizji satelitarnej DirectTV i Dish Network, w sieciach kablowych InDemand oraz za pośrednictwem firm telecomunikacyjnych AT&T Uverse oraz Verizon FIOS.