TOMASZ ADAMEK O PRZYGOTOWANIACH

Redakcja, tomaszadamek.eu, fot. Mike Gladysz

2011-02-25

- Pierwszy tydzień treningów w Poconos już za mną. Baza treningowa w hotelu Fernwood pozwala na prowadzenie wszechstronnych ćwiczeń. Pełnowymiarowy ring, basen pływacki, sala fitnes, sauna to wszystko sprawia, że mamy wprost komfortowe warunki do treningów. Przepiękna górzysta okolica, zalesiona z niewielką ilością śniegu. Codziennie na wytyczonych alejach leśnych staram się przebiec około 10 kilometrów w specjalnych butach Zigtech -Reeboka - pisze na swoim blogu Tomasz Adamek (43-1, 28 KO).

- Mieszkamy z trenerem Rogerem w dwupokojowym apartamencie z aneksem kuchennym. Gotujemy sobie wykwintne potrawy z ryb i warzyw, chodzimy również do rozlicznych restauracji na obiady, gdy nie chce nam się gotować. Wczoraj byliśmy z przyjaciółmi, którzy odwiedzili nas w Poconos na sushi. Okazją były skrywane przez trenera jego urodziny. Trener Roger Bloodworth nie lubi świętować urodzin, ale nasze życzenia, sushi i tort urodzinowy zaskoczyły go bardzo mile. Internet jest dla nas jedynym oknem na świat - pisze "Góral"

- Od przyszłego tygodnia zaczynam trening siłowy z trenerem Tylerem Woodmanem, czyli będzie jeszcze ciężej. Nie będę jednak ciągnął na sankach swojego trenera, jak to czyni na treningach w Alpach Kliczko. Widziałem na Bokser.org zdjęcie, gdzie uśmiechnięty trener Fritz Sdunek siedział na sankach a za konia pociągowego miał Kliczko. Ja będę spalał kalorie w pływając w basenie i na siłowni, gdzie kolejne katorżnicze ćwiczenia opracował dla mnie Tyler. Coś mi się wydaje, że schudnę i będę wyglądał jak odchudzony Mariusz Wach. Nie byłem na jego walce, bo to wielka wyprawa a on obiecywał, że powalczy w ringu tylko 6-9 minut ze swoim oponentem. Walkę swoją wygrał, tym samym zrobił pierwszy krok z nowym trenerem w USA. Sporo pracy przed nim, zanim zacznie piąć się do góry w rankingach, ale jak będzie tak ostro trenował, to niejednego sceptyka może zaskoczyć - komplementuje najlepszy polski pięściarz Mariusza Wacha (24-0, 12 KO).