HERNANDEZ: DZIŚ BEZ UBRAŃ, W SOBOTĘ BEZ PASA

Redakcja, fightnews.com

2011-02-09

Wczoraj w Muelheim odbył się odbył się pokazowy trening przed sobotnią galą organizowaną przez grupę Sauerland Event. W głównych rolach mieli wystąpić Steve Herelius (21-1, 12 KO), który będzie bronił pasa WBA w kategorii junior ciężkiej oraz pretendent Yoan Pablo Hernandez (23-1, 12 KO). Próbkę swoich umiejętności zgromadzonym pokazał jedynie ten drugi. Do Muelheim nie zdążyły dojechać bowiem bagaże oraz … trener 34-letniego Francuza.

Hernandez zaprezentował tarczowanie ze swoim szkoleniowcem, Ullim Wegnerem, natomiast Herelius wkroczył do ringu w „cywilnym” ubraniu i poprosił jednego z kibiców o asystowanie przy walce z cieniem. – Dzisiaj Herelius nie miał ze sobą sportowych ubrań i trenera, w sobotę nie będzie miał również swojego pasa – całą sytuację skomentował Hernandez.

Innymi ciekawymi wydarzeniami sobotniej gali w Muelheim będą starcia Steve’a Cunninghama, broniącego tytułu IBF w wadze junior ciężkiej przed Enadem Liciną, a także półfinalisty turnieju Super Six w kategorii super średniej Arthura Abrahama ze Stjepanem Boziciem.