PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW OKRĘGU LUBELSKIEGO

Katarzyna Drwal, Informacja własna

2011-01-25

Od dwóch tygodni młodzi pięściarze Paco przygotowują się do pierwszych w tym roku zawodów. Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w boksie odbędą się w Krasnystawie od 18-20 lutego.
 
Okres ferii zawodnicy Paco czynnie wykorzystują. Zajęcia odbywają się pod kątem wytrzymałościowo - siłowym. - Chłopcy biegają na bieżni, ale też na świeżym powietrzu. Na siłowni wzmacniają mięśnie nóg i rąk. Później będziemy pracować nad szybkością. Mamy grupę chłopców, którzy mają na swoim koncie nie jedną walkę. Razem z trenerem Władysławem Maciejewskim mamy zamiar wystawić bardzo silną ekipę - relacjonuje trener klubu Paco Ryszard Murat.
 
Klub dzięki dużej liczbie osób, może obsadzić wszystkie kategorie: junior, senior, kadet i młodzik. Łącznie w turnieju ma wystąpić aż dwudziestu czterech zawodników. -  Szkoda, że nie ma dziewczyn, bo napewno wystartowałaby nasza juniorka Marlena Mańkowska, która w tym momencie jest na zgrupowaniu kadry w Grudziądzu - opisuje Murat. Warto dodać, że Marlena została nominowana do piętnastu zawodniczek, które będą przygotowywać się do Mistrzostw Świata juniorek w Turcji. - Dziewczyna jest zdolna i ma szanse pójść w ślady swojej klubowej koleżanki Karoliny Michalczuk - dodaje trener.
Oprócz znanej czołówki klubu szansę na start w turnieju ma też zawodnik kickboxingu 21-letni Łukasz Szewczyk. - Chcemy, żeby reprezentował nasz klub w boksie. Zapowiada się dosyć dobrze, jest sumienny,  pracowity i ma predyspozycje do tego sportu - chwali trener Paco.
 
 - Kickboxing trenuje już prawie pięć lat we Włodawie i Lublinie. Do najważniejszych sukcesów zaliczam pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w 2010 roku - kickboxing light i trzecie miejsce w tych samych zawodach, które odbyły się w tym roku. Chcę spróbować też swoich sił w boksie, doskonalić się i wygrywać walki. Wybrałem ten klub, ponieważ są tutaj bardzo dobre warunki do podnoszenia swoich umiejętności. Poza tym słyszałem dużo pozytywnych opinii o trenerze, który został mi osobiście polecony - relacjonuje Łukasz Szewczyk. 
 
Po każdym treningu młodzi zawodnicy piją odżywkę carbo. - To kompleks węglowodanowo-witaminowo-mineralny, który jest źródłem energii dla organizmu po ciężkim treningu. Powoduje   szybszą regenerację i mniej odczuwa się skutki zmęczenia po ćwiczeniach - opisuje Sebastian Nogal instruktor Paco.