MAYORGA: FLOYD TO NUDZIARZ, WOLĘ WALCZYĆ Z PACQUIAO

Redakcja, boxingscene.com

2011-01-25

Ricardo Mayorga (29-7, 23 KO) nie zwykł komplementować rywali, a już na pewno nie przed walką. Na specjalne traktowanie nie zasłużył w jego opinii mistrz świata federacji WBA w wadze junior średniej - Miguel Cotto (35-2, 28 KO), z którym Nikaraguańczyk zmierzy się 12 marca na MGM Grand w Las Vegas.

Dość niespodziewanie "El Matador" zaczął bardzo ciepło wypowiadać się o królu P4P - Mannym Pacquiao (52-3-2, 38 KO), przy okazji zaznaczając, że kompletnie nie zależy mu na pojedynku z jego największym rywalem - Floydem Mayweatherem Jr. (41-0, 25 KO).

- Nie interesuje mnie walka z Floydem Mayweatherem. On ucieka przed każdym swoim rywalem. Jego walki są nudne, nikt nie chciałby tego oglądać - uważa 37-letni Mayorga. - Nie obchodzi mnie co niektórzy mówią o Mannym Pacquiao. W moim przekonaniu to wspaniały pięściarz. Jest dokładnie taki jak ja. Najważniejsza jest dla niego publiczność, która płaci, by móc go oglądać. Pacquiao jest w ringu agresywny i daje świetne walki.

- Nie sądzę, by Pacquiao używał kiedykolwiek niedozwolonych środków. Jego wyniki są naturalne, wszystko zawdzięcza ciężkiej pracy na treningach. Uważam go za wspaniałego i 'czystego' sportowca - powiedział były mistrz WBA i WBC kategorii junior średniej. - Moja walka z Pacquiao byłaby wspaniała. Nie musielibyśmy szukać się po ringu. Stalibyśmy naprzeciw siebie.