KONFERENCJA W CULIACAN

Redakcja, boxingscene.com

2011-01-14

W Culiacan odbyła się konferencja, podczas której grupa Zanfer Promotions przedstawiła plan na najbliższe tygodnie. Pierwszym dużym przedsięwzięciem będzie gala 29 stycznia, na której Julio Cesar Chavez Jr. (41-0-1, 30 KO) zaboksuje z Billym Lyellem (22-8, 4 KO).

- Mamy za sobą znakomity 2010 rok, lecz w 2011 również damy z siebie wszystko, by kibice dostali możliwie najlepsze walki. Rozpoczynamy od gali z udziałem Julio Cesara Chaveza Juniora, który swym występem złoży hołd wielkiemu ojcu. Chavez Senior w czerwcu zostanie uwieczniony w Bokserskiej Galerii Sław - powiedział Beltran.

Młody Julio obiecał dać z siebie wszystko i wyraził zadowolenie z możliwości powrotu do rodzinnego miasta, gdzie przed własną publicznością wystąpi po raz pierwszy od czterech lat.

- To dla mnie wielka sprawa, jestem mocno zmotywowany. Wraz z Alexem Arizą i Freddiem Roachem przygotuję się doskonale i będę gotów na pełne 12 rund. Jeśli jednak nadarzy się okazja do znokautowania mojego rywala, zrobię to. Po tej walce zamierzam stoczyć pojedynek o mistrzowski pas jednej z najważniejszych federacji - powiedział 24-letni Chavez Jr.

- Podziwiam twego ojca i przyznaję, że miał wielki talent. Uważam jednak, że ten pojedynek to dla mnie ogromna szansa i nie zamierzam jej zmarnować - odpowiedział Lyell.