FATALNA SPRZEDAŻ BILETÓW NA WALKĘ BRADLEY vs ALEXANDER

Redakcja, boxingscene.com

2011-01-14

Bilety na jedną z najbardziej oczekiwanych walk tego roku sprzedają się katastrofalnie. Pojedynek mistrza WBC w kategorii junior półśredniej - Devona Alexandra (21-0, 13 KO) z championem federacji WBO - Timothym Bradleyem (26-0, 11 KO) odbędzie się 29 stycznia na obiekcie Silverdome w Pontiac (Michigan).

Jedno z zaufanych źródeł witryny boxingscene.com donosi, że dotychczas sprzedano zaledwie 339 biletów. Wejściówki są w sprzedaży od 10 grudnia, ich ceny wahają się między kwotą 25 a 400 dolarów. Stadion, którego maksymalna pojemność wynosi 80,000 widzów, w dniu walki będzie przygotowany na pomieszcznie siedmiu tysięcy.

- Pierwsze cztery rzędy są zajęte. Tam zasiądą Don King, Gary Shaw oraz przedstawiciele HBO i goście. Dostępne miejsca zaczynają się od piątego rzędu - oświadcza informator.

Pojedynek unifikacyjny pomiędzy dwoma najlepszymi (nie licząc Amira Khana) pięściarzami kategorii junior półśredniej mógł odbyć się w St. Louis - rodzinnym mieście Alexandra, gdzie na wszystkie jego walki przychodzi komplet 12,000 widzów. Organizatorzy gali w Silverdome spodziewają się, że sprzedaż biletów znacznie wzrośnie w ostatniej chwili. Pobliskie Detroit jest przecież domem wielu zagorzałych kibiców szermierki na pięści.