MICHAŁ STARBAŁA ZAWODOWCEM

Redakcja, Informacja własna

2010-12-07

Do grupy O'Chikara Gmitruk Team w listopadzie b.r. dołączył Michał "Azazel" Starbała, bardzo doświadczony zawodnik z 250 stoczonymi walkami amatorskimi, trzykrotny Mistrz Polski Seniorów, dwukrotny zwycięzca Turnieju Feliksa Stamma, brązowy medalista Mistrzostw UE oraz członek Kadry Olimpijskiej.

Od sześciu tygodni Starbała przygotowuje się do debiutu na zawodowym ringu pod okiem trenera Adama Kozłowskiego w sekcji bokserskiej CWKS Legii Warszawa, sparując z wielokrotnym reprezentantem Polski Pawłem Kakietkiem i zawodnikiem MMA Grzegorzem Trędowskim, a także pięściarzami grupy Ochikara Gmitruk Team.

- W zwiąku z ogromnym doświadczeniem Michała Starbały, liczymy z Andrzejem Gmitrukiem na szybki rozwój jego kariery zawodowej.  W 2011 roku planujemy 2-3 walki na dystansie 6-8 rund, a następnie na walkę o tytuł – mówi o bardzo ambitnych planach Dominik Parura, menedżer Starbały.

Starbała zadebiutuje w najbliższą sobotę, 11 grudnia 2010 r. w Grodzisku Mazowieckim. W czterorundowym pojedynku w kategorii super średniej, przeciwnikiem Polaka będzie Kirilasa Psonko (3-8-1, 3 KO), który w swoim rekordzie ma porażki z Ismailem Tebjewem, Pawłem Głażewskim i Darkiem Sękiem.