GORTAT POWALCZY W JAWORZNIE

Redakcja, Informacja własna

2010-10-02

16. października w Jaworznie odbędzie się gala sportów walki, na której dojdzie do kilku pojedynków bokserskich. Głównym pojedynkiem wieczoru będzie walka Roberta Gortata (9-0, 5 KO) z Białorusinem Pavlem Staravoitau (3-3-1, 2 KO) w obronie pasa tymczasowego mistrza Baltic Boxing Union w wadze junior ciężkiej. Pojedynek zakontraktowano na 6 rund.

Wcześniej, w swoim drugim zawodowym pojedynku wystąpi Robert Świerzbiński (1-0), na dystansie 4. rund powalczy z Białorusinem Andreiem Charnou (5-0-1, 5 KO). Bilans Białorusina w porównaniu z Polakiem wygląda groźnie, ale powygrywał on tylko z rodakami, którzy albo debiutowali, albo mieli mały i ujemny bilans. W ringu zaprezentuje się również Maurycy Gojko lub Arkadiusz Małek.

Planowane są także pojedynki w formule MMA oraz zawody w siłowaniu na rękę. Wśród zaproszonych gości na gali zobaczymy Janusza Gortata, Wiesława Rudkowskiego, Mariana Kasprzyka oraz Henryka Średnickiego. Promotorem i organizatorem gali jest Boxing Production Dariusza Snarskiego, MCK i Sportu oraz Urząd Miasta w Jaworznie. Bilety w cenach 15 i 20 zł.