CYTATY Z KONFERENCJI PRASOWEJ W LONDYNIE

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-09-23

Na tę walkę fani czekali od ponad roku. 11 grudnia w Mandalay Bay w Las Vegas (Nevada) znakomity Amir Khan (23-1, 17 KO) zmierzy się z argentyńskim puncherem Marcosem Rene Maidaną (29-1, 27 KO), a zwycięzca tego pojedynku zostanie jedynym championem federacji WBA w wadze junior półśredniej.

Dziś w Londynie odbyła się konferencja prasowa, na której obydwaj pięściarze przekonywali, że nie mogą doczekać się pojedynku.

- Maidana długo mnie prowokował i dzięki temu w końcu dostał tę walkę. Niestety usta nie pomogą mu, gdy sami znajdziemy się w ringu. 11 grudnia udowodnię, że jestem na innym poziomie - powiedział 23-letni Khan.

- Khan od dawna przede mną uciekał, ale 11 grudnia go dopadnę. W Las Vegas pokażę mu jak zachowuje się i walczy prawdziwy mistrz - zapewniał Maidana.

- Fani od dawna chcieli tej walki, a my dajemy im ją jako przedwczesny prezent gwiazdkowy. Obydwaj należą do ścisłej czołówki wagi junior półśredniej. Szybkość Khana i siła Maidany gwarantują znakomity pojedynek - reklamował walkę założyciel Golden Boy Promotions, Oscar De La Hoya.