BRUDOW SZYKUJE SIĘ NA JONESA

Jarosław Drozd, rian.ru

2010-09-23

33-letni Walery Brudow (38-2, 27 KO - na zdjęciu) nie liczy na przychylność sędziów w walce z Guillermo Jonesem (36-3-2, 28 KO), mistrzem świata WBA wagi junior ciężkiej. Wspomniana walka odbędzie się 2 października w Panamie, ojczyźnie o 5 lat starszego czempiona.

- Nie mam żadnych złudzeń, w związku ze zbliżającym się pojedynkiem - cytuje Rosjanina portal RIA Novosti. - Liczę oczywiście na zwycięstwo, ale zdaję sobie sprawę, że aby wygrać, będę musiał być o klasę lepszy od rywala. Jones jest bardzo silnym fizycznie, doświadczonym i niebezpiecznym pięściarzem, który świetnie czuje się w każdym dystansie. Moim zadaniem będzie już od pierwszych sekund walki narzucenie dużego tempa oraz stylu walki a w konsekwencji złamanie rywala - powiedział Rosjanin.

Brudow przy okazji poinformował, że przygotowuje się do walki w Kazaniu i St. Petersburgu, sparując z wieloma znanymi pięściarzami:

- Lista bokserów, którzy mi pomogli wygląda bardzo imponująco. Wystarczy, że wymienię tylko Wadima Tokariewa, Aleksieja Sawieliewa, Ali Ismaiłowa, Aleksandra Kotlobaja i Denisa Bachtowa. Mam nadzieję, że wspólna praca z nimi przyniesie mi korzyść w walce z Jonesem - zakończył Brudow.