BOOTH: ŁATWE PIENIĄDZE I NIC WIĘCEJ

Wojciech Czuba, Boxing News

2010-09-23

Adam Booth, trener i opiekun mistrza świata federacji WBA Davida Haye'a (24-1, 22 KO), podobnie jak jego podopieczny, nie zwykł owijać słów w bawełnę. Ostatnio skrytykował Władimira Kliczko, który podczas ostatniej wizyty w ringu zastopował Samuela Petera, broniąc tym samym pasy federacji IBF i WBO.

- Zauważcie tylko ile razy jego ciosy chybiały celu, przyjrzyjcie się jak często go odpychał od siebie, albo przyciągał i trzymał – stwierdza krytycznie Booth – Jak on może być dumny z takiej postawy? To były po prostu łatwe pieniądze dla niego i nic więcej.

- Jeżeli on walczyłby z Davidem, nie zdążyłby go powstrzymać w ataku. Zauważcie też, że Władimir odważa się podjąć ryzyko tylko i wyłącznie wtedy, gdy wie, że jego przeciwnik nie jest w stanie mu zagrozić.

Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu, trener "Hayemakera" był negatywnie nastawiony do walki swojego podopiecznego z Audleyem Harrisonem. Jednakże po podpisaniu kontraktów przez dwóch Londyńczyków, zmienił swoje zdanie na ten temat.

- Oprócz pojedynków z Kliczkami, któż inny nam został do wyboru? – stwierdza retorycznie angielski trener – Zresztą, o zainteresowaniu tą walką niech świadczy fakt, że sprzedaliśmy już 14,500 biletów.