KOWNACKI PO DOBRYM OKIEM

Marcin Filipowski, Informacja własna Foto. Mike Gladysz

2010-07-21

Dobre wieści płyną zza oceanu. Dotyczą one Adama Kownackiego (4-0, 4 KO), który dzięki uprzejmości Ziggiego Rozalskiego już od poniedziałku zacznie treningi pod okiem znakomitego szkoleniowca, Rogera Bloodwortha. Najlepszy polski pięściarz Tomasz Adamek (41-1, 27 KO) widzi potencjał w młodym Kownackim, dlatego zdecydował, że sam pomoże młodemu pięściarzowi, przekazując mu swoje cenne doświadczenia.

- Dzięki uprzejmości Ziggiego Rozalskiego, Adam Kownacki od poniedziałku rozpoczyna swoje treningi w Rocky Marciano Gym w Jersey City. Od jakiegoś czasu szukaliśmy jak najlepszego trenera dla Adama. Propozycja jaką złożył nam Ziggy jest świetną okazja i wielkim krokiem w karierze młodego Polaka. Adam zaczyna w poniedziałek, dokładnie o 12:00 w południe. Jak tylko Tomasz Adamek zakończy pierwszą serię treningów, Adam rozpocznie ćwiczenia pod okiem Rogera Bloodwortha. Propozycja Ziggiego Rozalskiego została nam przekazana po porozumieniu z Tomaszem Adamkiem, który deklaruje również swą pomoc w szkoleniu młodszego kolegi - cieszy się Mariusz Kołodziej, szef grupy Global Boxing Promotion.

Adam "Baby Face" Kownacki jest bardzo zadowolony z nowych możliwości rozwoju. Praca ze znakomitym trenerem sprawi, że będzie bokserem lepszym technicznie, natomiast obecność Tomasza Adamka będzie dla niego ogromną motywacją do wytężonej pracy.

- To najlepsza wiadomość jaką otrzymałem po swojej 4. zawodowej walce. Bardzo cenię doświadczenie trenera Bloodwortha, a każda uwaga z ust Tomka to dla mnie najlepsza szkoła boksu i mobilizacja do ciężkiej pracy i eliminowania błędów. Dobrze wiem, że pracy jeszcze bardzo dużo przede mną - powiedział młody pięściarz.