'SMOK' MIAŁ PROPOZYCJĘ WALKI Z DIMITRENKO

Jarosław Drozd, allboxing.ru

2010-06-20

Jak powszechnie wiadomo, w mijającym tygodniu kierownictwo EBU podjęło decyzję, by w walce o wakujący pas mistrza Europy wagi ciężkiej zmierzyli się Aleksander Dimitrenko (29-1, 19 KO) z Denisem Bachtowem (33-5, 22 KO). Obie strony mają do jutra czas na uzgodnienie wszystkich kwestii organizacyjnych, a do samego pojedynku ma dojść najpóźniej 31 lipca.

Z wywiadów udzielanych w tygodniu przez Dimitrenkę rosyjsko- i ukraińskojęzycznym portalom wynika, że Bachtow okazał się jedynym pięściarzem, który - na ten moment - zgodził się na walkę z Ukraińcem.

- Jak komentuję wybór Bachtowa na mojego rywala? To nie jest wybór mój, czy też mojego obozu, tylko federacji EBU. W związku z nagłą rezygnacją z tytułu przez Audleya Harrisona, zaproponowano pojedynek pięciu klasowym europejskim ciężkim: Aleksandrowi Powietkinowi, Nikołajowi Wałujewowi, Francesco Pianetcie, Albertowi Sosnowskiemu i Denisowi Bachtowowi - informuje Dimitrenko. - Wszystkie te propozycje, z różnych powodów, zostały odrzucone, lub - jak w przypadku Wałujewa - pozostały bez echa. Tylko Bachtow odpowiedział, że jest gotowy do rywalizacji, więc nasza walka zapewne się odbędzie - powiedział 28-letni Ukrainiec.