TERWEL, BRAT KUBRATA

Jarosław Drozd, fot. alexeevboxing.com

2010-06-15

To nie jest zbieżność nazwisk! Srebrnym medalistą wagi ciężkiej (91 kg) zakończonych w miniony weekend w Moskwie XXXVIII Mistrzostw Europy seniorów w boksie został młodszy brat Kubrata, 27-letni Terwel Pulew.

Bułgar w drodze do finału pokonał kolejno: Damira Beljo z Bośni i Hercegowiny (2 RSC - kontuzja), zwycięzcę Mateusza Malujdy - Colaka Ananikyana z Armenii (5-4), Stjepana Vugdeliję z Chorwacji (5-3) oraz Jozsefa Darmosa z Węgier (2 AB - poddanie przez sekundanta). W pojedynku o złoty medal wygrał wprawdzie pierwszą rundę, by w dwóch kolejnych przegrać jednak wyraźnie z Rosjaninem, Jegorem Mechoncewem (1-10).

Z uwaga spoglądać będziemy na kolejne walki Pulewa. Ciekawe, czy dotrwa do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, czy śladem starszego brata podąży drogą ku zawodowstwu?