DZINZIRUK ZŁOŻYŁ PROPOZYCJĘ MARTINEZOWI

Jarosław Drozd, turnir.ua, fot. globoesporte.globo.com

2010-06-04

Sergiej Dzinziruk (37-0, 23 KO), mistrz świata WBO wagi jr. średniej, mimo przeprowadzki za Ocean nic nie stracił ze swojej popularności na Ukrainie. Tamtejsza prasa co chwila informuje o kolejnych planach 34-letniego "Brzytwy", podkreślając, że najlepsze lata sportowej kariery ma on właśnie przed sobą.

Najczęstszymi pytaniami, na jakie były podopieczny Andrzeja Gmitruka odpowiada ukraińskim żurnalistom są ostatnia walka z Danielem Dawsonem (34-2, 24 KO), oraz perspektywy pojedynków z Alfredo Angulo (18-1, 15 KO) i Sergio Martinezem (45-2-2, 24 KO):

- Walka z Dawsonem przebiegała wg zaplanowanego przeze mnie scenariusza - powiedział Dzinziruk — Szkoda tylko, że sędzia na początku dziesiątej rundy ogłosił moją wygraną przez nokaut techniczny i zatrzymał pojedynek. Szczerze mówiąc, chciałem postawić kropkę nad "i", zwyciężając pod koniec walki przez klasyczny nokaut. Amerykanie to przecież uwielbiają...

Jeśli chodzi o ewentualną walkę z Angulo, to potwierdzam, że do niej ...nie dojdzie. Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Alfredo, podobnie jak i ja, jest związany kontraktem z Gary Shaw`em, który nie bierze o uwagę takiej opcji jak nasza rywalizacja.

Następny pojedynek chciałbym stoczyć pod koniec lata. Złożyliśmy propozycję mistrzowi świata wagi średniej, Sergio Martinezowi i mamy nadzieję, że Argentyńczyk ją przyjmie. To jest mój główny cel i żadnym innym nie jestem zainteresowany. Jeżeli Martinez odmówi, skrzyżuję rękawice z którymś z czołowych bokserów w rankingu - zakończył Ukrainiec.